Přičiny bolesti zad

  •  
  • 151
  • 0
  • 2
  • Czech 
May 18, 2015 07:19
Bolesti zad patří mezi nejčastější zdravotní problémy v Evropě. Potýká se s nimi podle statistik 80% naší populace. Bolesti zad jsou většinou následkem špatných životních návyků v běžném životě a při práci, čož znamená, že patří mezi tzv. civilizační nemoce. Níže uvádíme pár nejčastějších příčin bolestí zad. Změna těchto špatných návyků pozitivně ovlivní stav vaší páteře.

Nedostatečna aktivita

Tento problém se týká především lidi se sedavým zaměstnaním. Dotyčný tráví většinu dne v jedné pozici, často se hrbí a občas má nevhodné umístěné přístroje se kterými pracuje. Aktivita je pro organismus nezbytná, proto je velmi důležité, aby člověk se sedavám zaměstnaním zavedl do svého života každodenní pohyb. Je však třeba pamatovat na to, že některé sporty zatěžují páteř. Pokud se chcete zbavit bolesti zad, pomůže vám třeba jóga.

Špatná matrace a polštář

Správná pozice ve spánku je pro regeneraci páteře klíčová. Pokud máte v posteli příliš tvrdou nebo příliš měkkou matraci, páteř se dostává do nepřirozené polohy. Polštář by neměl být příliš objemný a vysoký. Nevhodné je spaní na dvou polštářích.

Zvedání břemen a příliš těžka práce

Odborníci doporučují, abychom zvedali břemena s jednou nohou nakročenou kupředu, abychom páteř měli rovně a snížení pozice těla probíhalo jen v kolenních kloubech. Nekontrolovaný pohyb s sebou nese riziko poranění.