Najlepší film - opravujte chyby, prosím.

  •  
  • 943
  • 2
  • 2
  • Slovak 
Oct 30, 2011 23:25
Existuje mnoho filmov, ktoré mám ráda a do ktorých často vracam. Niektorí pozerala som niekoľkokrát. Moje obľúbené žánry to horor, triler, melodráma a dráma, ale mám ráda aj animované filmy. Nemám ráda komédie a vôbec ich nepozeram. Titulky, ktoré odporúčam to "Milionár z chatrče - Slumdog Millionaire“, „Akty X“, „Skrýša“, „Mesto Anjelov“, „Pan včielka“, „Hriešny tanec“, „Paranormal Activity“, „Amélie z Montmartru“ a "Sirotinec“. Posledný film, ktorí som sa vymienila, pre mňa je to najlepší a nejstrašidelnější mysteriózny film.
„Sirotinec“ je španielská produkcia z roku 2007. Réžisérom je Juan Antonio Bayonaa a scenár napísal Sergio G. Sánchez. Vo filme hlavné úlohý hrajú španielska herečka Belén Rueda (Laura) a herec Fernando Cayo (Carlos).
Laura je manželkou Carlosa a matkou Simona, ktorí je adoptovaný. Laura vracia po rokoch absencie doma, ktoré predtým sídlila sirotinca, a v ktorom Laura strávila svoje detstvo. Mala šťastie, pretože dávno tiež bola adoptovaná. V tomto bývalím sirotincu chce vytvoriť bezpečný dom pre svojho syna a pre deti so zdravotným postihnutím. Laura a jej rodina je šťastná, všetko sa zdá byť v poriadku, ale potom Laura sa začne starať o duševné zdravie Simona. Chlapec začína hovoriť o imaginárních priateľov, ktorích vidí len on, a z ktorymí sa často baví. Laura naľakaná príbehmy syna začína mať podozrenie, že opustený dom skrýva tajomstvo.
V deň otvorenia centra pre deti Simon zmizne. Začína sa boj s časom, pretože Simon trpí smrteľnou chorobou a musí každy deň brať lieky. Ked‘ Laura na vlastné oči uvidí jedného z priateľov syna, sama musí začať s nimi hrať a odhaliť tajomstvá, ktoré skrýva sirotinec. Všetko len preto, aby nájsť svojho strateného syna.
V tymto filme najviac sa mi páči atmosféra, ktorú vytvoril režisér a tiež to, że film nie je (ako vo všetkych amerických produkciach) neprirodzene zosilnenými zvukovými efektmi. Vadí mi, keď film sa zakladá len zo špeciálnych efektov a chyba tam príbeh, vzťahy medzi ľuďmi a pocity. Odporúčam „Sirotinec“, pretože má všetko, čo potrebuje pravdivý mysteriózny film.