Potrzebuję sprawdzania błędów i korekty wyrażeń, które brzmią nie w...

  •  
  • 181
  • 2
  • 2
  • Polish 
Nov 14, 2017 06:41
Potrzebuję sprawdzania błędów i korekty wyrażeń, które brzmią nie w sposób naturalny po polsku. Muszą być jak najbardziej potoczne...

Tekst

- Harry, jak wiemy, w Belgii nie produkują dużo horrorów. Jaki był twój stosunek do „Dzieci nocy”, kiedy po raz pierwszy rozpocząłeś pracę nad tym filmem?- W Belgii produkują horrory, jeśli brać pod uwagę filmy belgijskie. Po mojej pierwszej pracy, producenci poprosili mnie żebym zrobił coś komercyjnego w tym stylu. Co znaczy komercyjny? To znaczy przemoc, seks, krew i horror. Połączyłem te rzeczy, i znalazłem temat, który umożliwiał mi to.

- Każdy film o wampirach jest tak dobry, jak wampir w nim. I „Dzieci nocy” mogą pochwalić się jednym z najlepszych filmowych wampirów - Hrabina Elżbietą Batory, w którą wcieliła się Delphine Seyrig, nestorka francuskiego kina artystycznego, aktorka z czarującą gracją i aparycją.


Ona emanuje wieczną nudą swoimi płatynowymi falami marcelowskimi i luksusowym ubraniem Marleny Dietrich.

= Miałeś pojęcie jakim typem wampira ona musi być czy to ona wniosła...?


- Ona... jak wiele aktorek, w pewnym sensie była bardzo elegancka, ale z drugiej strony, niezwykle poważna. Ale ona miała jeden zamiar - zagrać rolę z uśmiechem.

Moim zadaniem wizualnym było stworzenie z hrabiny i służacej ikonowych postaci filmowych.

Więc Delphine kojarzy się z Marleną Dietrich... I jej służąca Ilona z Louisą Brooks.


Tak że w swoim uzewnętrznieniu one będą nieśmiertelne.


Ona jest demagogiem i dyktatorem, więc ubrałem ją w kolory nazistowskie. Czerwony, czarny i biały – taką kolorystykę ona nosi.