Moja rodzina

  •  
  • 297
  • 4
  • 4
  • Polish 
Nov 27, 2016 08:32 #polski #polish #rodzina #krewni
Jestem Maria. Mam 17 lat. Jestem studentką na Uniwersytecie Lwowskim. Nie jestem jeszcze mężatką i nie mam chłopaka. Mam małą rodzinę ale bardzo duże krewnie. Jestem jedynaczką. Normalnie mam tatę i mamę. Mój ojciec ma na imię Igor. On ma 41 lat. On jest kucharzem z zawodu ale pracuje jako kierowcą. Moja matka nazywa się Irena. Ona, jako mój tata, ma 41 lat. Mama jest nauczycielką języka ukrainskiego.
Mój tata ma rodzeństwo: jedną siostrę, oni są dwojaczkami, oraz starszego brata. Moja ciocia Oksana teraz jest rozwiedziona, ale miała jednego męża. Ona ma córkę, moją kuzynkię, Joannę. Joanna ma chłopaka. Mój wujek Oleg jest już trzeci raz żonaty. On ma dwóch dzieciej od poprzednich żon. Jego aktualna rodzina są żona Swietłana i syn Jaroslav. Mój kuzyn jeszcze jest mały, on ma 8 lat. Mama mojego tata, moja babcia Joanna, ma bardzo dużą rodzinę, szczególnie rodzeństwo. One są 11 w rodzinie. Tata mojej babci, mój pradziadek Michał, był polakiem. Mysłe, że z tego powodu interesuję się językiem polskim.
Moja mama, jako ja, jest jedynaczką. Jej mama, moja babcia Olga, miała męża i od niego jedną córkię, moją mamę. Z aktualnym mężem nie ma dzieciej. Mamin ojczym Mikołaj jest bardzo dobry czlowiek. Nazywam jego dziadkiem.
Uwielbiam moją rodzinę oraz moich krewni. Ale nie mogę widzieć ich często, dlatego że teraz jestem we Lwowie, z dala od domu. Czekam na zobaczenia wkrótce, chyba po zakończeniu sesji :(