Today I woke up earlier than yesterday.

  •  
  • 333
  • 1
  • 1
  • English 
Jun 16, 2015 21:57
Today I woke up earlier than yesterday. In the morning I had done more things. Certainly not connected with the study. Sometimes I need a rest. Just now, my neighbor called me to the door. Wrr! I hate this old women. It is terribly tiring and can bother stupidities. Now I need to concentrate again. I am interesting how to say in English: wybiła mnie z rytmu. Let's me think...she strucks me with rhythm. I am not sure, but it doesn't matter. OK.
What I did today? I painted ombre nails. It looks great. Later I looked for new patterns to my nails on internet. Why I am writing about? Because I am looking a new solution to my new image. I need a variety. By the way, I am curious correctness of my previous entries. I would like to read about something in english at night. I hope so I will find time.


Dzisiaj wstałam wcześniej niż wczoraj. Od rana zrobiłam sporo rzeczy. Oczywiście nie związanych z nauką. Czasem trzeba odpocząć. Przed chwilą sąsiadka zadzwoniła mi do drzwi. Wrr. Nie znoszę tej staruszki. Jest strasznie męcząca i potrafi zawracać głowę głupotami. Teraz muszę się ponownie skoncentrować. Jestem ciekawa jak to będzie po angielsku "wybiła mnie z rytmu". Niech pomyślę... ona wybiła mnie z rytmu. Nie jestem pewna, nie ma to znaczenia. OK. Co zrobiłam dzisiaj? Pomalowałam paznokcie na ombre. Wyszło super. Później szukałam nowych wzorów na paznokcie w internecie. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ szukam rozwiązania na mój nowy wizerunek. Potrzebuje odmiany. Swoją drogą jestem ciekawa poprawności moich wcześniejszych wpisów. Chciałabym przeczytać coś po angielsku wieczorem. Mam nadzieję, że znajdę czas.